|

Levné letenky, Královna letenek

Korean Air získá 44% podíl v ČSA

Korean Air získá 44% podíl v ČSA  |

Vláda schválila prodej ČSA společnosti Korean Air

Ačkoli byla v roce 2009 byla cena ČSA odhadována na 3 až 5 miliard, je aktuální odhad ceny společností Ernst & Young 148 milionů korun. Korean Air nabídli částku 67,5 milionu korun, což je cena přibližně odpovídající prodávanému 44% podílu ČSA. V budoucnu se chce Korean Air stát v ČSA většinovým vlastníkem, proto si do smlouvy o prodeji podílu prosadila předkupní právo na zbytek akcií Českých aerolinií, které nyní vlastní státní firma Český aeroholding. Smlouva by měla být podepsána 9.4.2013.

Společnost Korean Air nabídla jako jediná z 50 oslovených přepravců závaznou nabídku. Předběžný zájem projevily ještě aerolinky Katar Airways, ten ale závaznou nabídku již nepodal.

Plány Korean Air a budoucnost ČSA

Letecká společnost Korean Air plánuje stát se během několika let jedním z největších leteckých přepravců. V současné době je Korean Air s téměř 22 miliony přepravených cestujících na 15. místě. ČSA přepraví ročně něco přes 3,5 milionu cestujících. Vstupem do ČSA chtějí Korean Air posílit pozici na středoevropském trhu.

Letiště Václava Havla Praha bude přestupním bodem

Letiště Václava Havla Praha by se mělo pro Korean Air stát novým důležitým leteckým uzlem. Zvýší se počet cvestujících, kteří Letiště Praha využijí jako přestupní bod. Pro přepravu do dalších evropských destinací by měly zajišťovat ČSA. Tomu budou přizpůsobeny letové řády obou společnbostí. Korean Air zároveň mají v úmyslu rozvíjet v rámci ČSA dálkovou přepravu.

«« Zpět na seznam článků

Odkazy

PARTNEŘI - ODKAZY (letenky, cestování, ubytování) Levné letenky | Levné letenky z Prahy, Vídně, Mnichova a Frakfurtu nad Mohanem online | GoParking Parkování u letiště Praha Václava Havla Ruzyně, promo kód na slevu | Peklo Čertovina slevomat, slevy, akce | Superlink.cz

Cestování, letenky

Dovolená Chorvatsko ubytování apartmány | 2023 | Letenky do Bangkoku, Koh Samui, Phuket z Prahy, Vídně, Mnichova, Frankfurftu letenky Thajsko